★ Recommended ★

2024

Hotel Gul'a Restaurant Guru

Voľný čas

Voľný čas

Penzión Guľa sa nachádza v nádhernom prostredí majestátnych Vysokých Tatier, presnejšie v malebnom prostredí  dedinky Batizovce. Vďaka svojej výbornej polohe Penzión Guľa ponúka celoročné ubytovanie, je skvelou voľbou pre milovníkov turistiky, cyklistiky a nadšencov pre spoznávanie okolitých krás a atrakcií Tatier ako Starý Smokovec, Tatranská Lomnica či Štrbské Pleso. Všetci milovníci zimných športov či už lyžovania, snowboardingu, bežkovania aj korčuľovania si u nás prídu na svoje počas bohato zasnežených dní v roku. Len 5,8 km od ubytovania sa nachádza známe lyžiarske stredisko Lopušná dolina, či Snowpark Lučivná,  kde si prídu na svoje  nároční aj menej nároční lyžiari či deti. Výbornú zábavu si vychutnáte taktiež v TOP lyžiarskych strediskách v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese.

Váš pobyt si  môžete spríjemniť  relaxom v neďalekom aquaparku  AquaCity Poprad, kde si istotne skvele oddýchnete a zabavíte sa s priateľmi či rodinou. Vydať sa môžete aj za historickými pamiatkami v Popradskom múzeu, navštíviť  môžte  Kežmarok so svojim mestským hradom a dreveným artikulárnym kostolom z 18. storočia, Levoča  so svojím Kostolom sv. Jakuba a najväčším neskorogotickým oltárom z dielne Majstra Pavla z Levoče, ktoré sú zároveň aj pamiatkovými rezerváciami. Medzi ďalšie skvosty Spiša patria pamiatky zapísané do Zoznamu svetových prírodných a kultúrnych pamiatok UNESCO, ako napr. gotický Spišský hrad, najväčší v strednej Európe, Spišská kapitula a Žehra so svojím okolím. Ľudovú architektúru môžu návštevníci okolia Popradu obdivovať v pamiatkových rezerváciách ľudovej architektúry v Osturni či v Ždiari.


Región je bohatý aj na prírodné žriedla a pramene termálnych a minerálnych vôd, pri ktorých vznikli dnes známe kúpele: Ružbachy, Staroľubovnianske kúpele, resp. aquaparky vo Vrbove a v Poprade.

Počas pobytu si môžu naši hostia pochutnávať na bohatých raňajkách vynikajúcich s láskou pripravených obedoch čí  večerách, ktoré sú podávané v zrekonštruovanej reštaurácii na prízemí penziónu.


Celoročne Vám ponúkame komfortné ubytovanie v Penzióne Guľa s  kapacitou 39 lôžok, . Priamo v budove penziónu si môžete vychutnávať dokonalý oddych v 4 komfortných 4-lôžkových izbách (s možnosťou prísteliek) s kúpeľňami a soc. zariadeniami.  Penzión poskytuje aj možnosť lacnejšieho ubytovania v dvoj a trojôžkových izbách s umývadlom  a spoločnými soc. zariadeniami.Vo veľmi pekne upravenej reštaurácii penziónu si môžete dopriať voňavú kávičku, oddýchnuť si pri čítaní dobrej knihy, alebo sa spolu s priateľmi zabaviť. Penzión Guľa disponuje taktiež  2 salónikmi  pre rodinné oslavy s kapacitou cca 20 - 30 osôb a sálou cca 150 osôb  – svadby, stužkové, firemné akcie. 

         


Z hotela je možné podnikať celodenné výlety za poznávaním historických pamiatok Spiša (Kežmarok, Levoča, Spišský hrad), Pienin, Slovenského raja či navštíviť termálne kúpaliská Vrbov, Bešeňová , Aquacity Poprad alebo Tatralandia

 

Ako sa k nám dostanete ?

Autom

 • po diaľnici D1, E50

Vlakom

 • do Svitu (s prestupom cez Poprad, Tatranskú Štrbu)
 • zo zastávky Svit je penzión vzdialený cca 3,5 km

Autobusom

 • zastávka v Batizovciach  je vzdialená od penziónu cca 30 m
 • penzión sa nachádza na trase Svit – Tatranská Polianka

Lietadlom

 • letisko je vzdialené cca 3 km
Ako sa dostanete do Vysokých Tatier

Autom

 • do Tatranskej Polianky 6 km
 • do Liečebného ústavu Lučivná 5 km
 • do Starého Smokovca 10 km
 • do Štrbského plesa 18 km
 • do Tatranskej Lomnice 16 km
 • lyžiarskeho strediska Lopušná dolina 3 km
 • Aquacity Poprad 9 km

 

Autobusom

 • zastávka je od penziónu vzdialená cca 30 m
 • k magistrále do Tatranskej Polianky 6 km odtiaľ Tatranskou železnicou buď na Starý Smokovec 4 km alebo na Štrbské Pleso 12 km

                                                     TEŠÍME SA NA VÁS !